3kons

V okviru delavnice ” Moralni kodeks dijakov Poslovno komercialne šole Celje”, so dijaki 4.a razreda pod mentorstvom Nataše Strašek poiskali čim več zaželjenih vzorcev obnašanja, za katere dijaki menijo, da bi jih morali spoštovati vsi dijaki naše šole. Izpostavili smo odnos do sebe, odnos dijakov do profesorjev, odnos dijakov do šolskega inventarja in šolske okolice, medsebojno pomoč ter odnos dijakov do nasilja v šoli. Dijaki so sami postavili moralne zapovedi, za katere menijo, da so temelj dobrih medsebojnih odnosov, kreativnosti, medsebojnega spoštovanja in dobrega počutja na šoli, kjer preživijo velik del svojega časa. Menili smo, da bodo dijaki pravila, ki si jih sami postavijo, dosledneje spoštovali in ravnali v skladu z njimi. Ta pravila bomo tudi dopolnili z idejami drugih dijakov na naši šoli, jih izdali v obliki zloženke ter jih objavili na spletni strani naše šole.

Nataša Strašek, mentorica delavnice